NEJSTE SI JISTI, JAK S VYKUŘOVÁNÍM ZAČÍT? ŽÁDNÝ STRES, JE TO OPRAVDU JEDNODUCHÉ A JÁ VÁM STOJÍM V ZÁDECH. PTEJTE SE... ;-)

Svátek lásky

Loni, v tento čas, jsem před bujarými oslavami tzv. pálení čarodějnic, nabízela na FB (Danjavad - Eliška Lukonchik) svůj vhled na tento svátek, chcete-li společenskou událost a vyzývala jsem k zvědomění jeho podstaty. Aby se bujará párty konala s vědomím oslav života, nikoli smrti upálením. 

 

Letos bujará párty asi nebude, tak máme jedinečnou šanci se ponořit více do hloubky. 

 

Svátek, který pochází z pohanských dob a nese název Beltain, byl v průběhu zavádění křesťanství využit ku prospěchu moci a místo oslav života, moudrosti, propojení s přírodou a "neuchopitelnými" dovednostmi a znalostmi žen (ale i mužů), se začal hon na všechny, kteří vnímali věci jinak... Kteří měli odvahu nemlčet a ve jménu své vnitřní pravdy obětovat i život. 

 

Pálení čarodějnic se tak stalo společensky uznávaným způsobem, jak s těmito individualitami skoncovat,. Aby pod rouškou oslav připravených pro lid a posvěcených pány, nedocházelo k veřejnému odporu vůči likvidaci těchto žen a mužů. Stylem, uděláme oslavu a nikdo nic nepozná. A pokud ano, bude ze strachu mlčet... 

 

Kdykoli si toto zneužití lidské důvěřivosti uvědomím, je mně nesmírně smutno a ač už se dávno nemusíme bát vyslovit svá slova, ukázat své vhledy a postoje, stejně je někde v nás, hluboko skryt ten strach, že by nás to mohlo stát... však si doplňme dle vlastních zkušeností. Život, místo, lásku, ocenění, společenský kredit, výhody? Je toho tolik, čím pomyslně platíme... 

 

A právě v těchto časech, více než kdykoli předtím, je důležité si nalít čistého vína. Mlčíme proto, že nemáme k tématu co říci, protože jsme od svého já odpojeni a nevíme, co si myslet? Nebo proto, že nad námi vládne náš vnitřní strach? 

 

Neznamená to, že jsme dobří či špatní. Je to jenom informace. Pro nás... Letošní rok je o odkrývání vnitřních pravd, o vytáhnutí všech manipulací na světlo, ať už našim přičiněním, skrze chování druhých nebo zásahem vyšší moci (možná si to propojíte s aktuální pandemií)...

 

Pokud máme pocit, že je za tímto tématem něco, čemu nerozumíme, ale přesto to s námi rezonuje, dovolme si letos, díky všem vnějším okolnostem, uchopit "čarodky" jinak. 

 

Udělejme si doma svůj rituál.. Děti nám pomohou. Ty, co přišly v tomto tisíciletí, jsou daleko více napojeny a budeme překvapeni, jaké dotazy, informace, vize a úvahy nám budou nabízet. 

 

Udělejme si oheň jako symbol Beltainu. Dobrý sluha, zlý pán... Poděkujme mu za jeho kvality, bez kterých bychom nedokázali fungovat a vyjádřeme mu respekt před jeho destruktivní silou (ostatně letos nám to po celém světě jasně demonstroval)... Vnímejme lásku i pokoru k tomuto ohni. Pak si položme ruce na svá srdce a mlčky vnímejme svůj vnitřní oheň se stejnými emocemi. Láska a vděk i respekt a pokora. Vnímejme, co prožíváme a buďme připraveni na přítok emocí... veselých, smutných, radostných, bolestných... vše je v pořádku, jen si dovolme je nechat projít a odžít. Klidně si povězme předem, že pokud bude mít kdokoli z nás potřebu se smát či plakat, nebudou to ostatní komentovat, ani na to nijak reagovat... Pokud nás to bude bavit, sdílejme své pocity: mé srdce a můj vnitřní oheň cítí, vnímám, vidím, prožívám... jsou to krásné příběhy a pocity pro všechny. Můžeme ještě pokračovat, pomyslně vzít trošku ohně z našeho srdce a s poselstvím a požehnáním ho pomyslně přiložit na společné hořící ohniště s přáním, aby toto poselství putovalo po celé planetě a posloužilo všude tam, kde je třeba. Mohou to být poselství lásky, zdraví, hojnosti, bezpečí,... poděkování matičce Zemi. Cokoli, co je v souladu s láskou. Důležité je, aby byla využita slova resp. hlas, nikoli jen myšlenka. Pro koho bude těžké to vyslovit nahlas, může šeptat tak, aby ho nikdo neslyšel. Aby slyšel jen a jen sám sebe... Na závěr se můžeme chytit za ruce a skrze tento kruh si popřát do nadcházejícího období dostatek plodnosti, tedy dostatek plodů lásky, zdraví, svobody, financí, ocenění, uznání, seberealizace,... doplňme, co potřebujeme. ❤️

 

A pak pojďme slavit. Že jsme živí, zdraví. Že jsme milující i milovaní. Že můžeme tvořit i bořit to, co nám už neslouží. Že máme kolem sebe ty, které kolem sebe chceme mít i umíme s láskou oddělit ty, které vedle sebe mít už nechceme. Že máme planetu, na které můžeme žít... 

 

Slibuji, že pokud projdeme tímto zvědoměním, už žádné "čarodky" nebudou stejné. Budeme jiní... svět kolem nás bude jiný. 

 

Pakliže milujete vůně a chcete si celý rituál dokončit skrze očistu vůní, vykuřovadlem, nechte si nabídnout Styrax. Jeho symbolika v podobě černého uhlí je více než výmluvná. Přesto nabízí propojení s našimi rodovými liniemi, napojení se na naše "vyšší já" i celou mimosmyslovou úroveň, podporuje laskavost, něhu a jemnost a má mírné afrodiziakální účinky. Nyní v limitované edici s dárečkem v podobě vykuřovací směsi Motivace a úspěch.

 

Krásný svátek lásky, moji milí! ❤️

Eliška